Sunday, June 22, 2008

Leto nije vreme za pirsing


Svaki četvrti pirsing, odnosno bušenje svega što nije ušna resica, sa sobom nosi celi niz komplikacija. Najčešće tegobe su otok, infekcije i krvarenja, a moguće su i zaraze hepatitisom B i C.

Onaj ko se odluči na tetoviranje tokom ili pre leta mora da zna da će bar mesec dana tetovažu morati da maže kremom sa zaštitnim faktorom. Ne preporučuje se ni kupanje u moru barem dve nedelje, jer morska so može da ošteti tetovažu ili da je izbledi. Alergije se mogu pojaviti upotrebom pogrešnih sredstava za dezinfekciju, a rizik od karcinoma je uvećan ako se tetovira mesto na kojem se nalazi mladež.

Pirsing zarasta nekoliko meseci, tokom prvih meseci treba izbegavati kupanje u bazenima, jezerima i rekama, a nakit se ne sme vaditi. Vreme zarastanja varira zavisno od mesta na telu i imunog sistema.

l Probušeni pupak zarašće u proseku za šest do devet meseci. Infekcije nastaju zbog nemarne nege. Tokom perioda zaceljivanja nakit ne sme da se dira ili vadi.

l Drevna indijska tehnika oslikavanja tela kanom može biti pravi izbor ako niste spremni na trajno tetoviranje. Kana će vremenom potpuno izbledeti.

l Solarijum je tokom prva tri meseca nakon tetovaže strogo zabranjen. Ako se sunčate, prekrijte tetovažu.

No comments:

Za mame i buduce mame